Treyler sektörünün Avrupalı temsilcileri, TREDER’in ev sahipliğinde İstanbul’da toplandı.

Treyler Sanayicileri Derneği (TREDER), Avrupa'nın 10 ülkesinden gelen treyler sektörünün teknik komite temsilcilerini İstanbul'da ağırladı. Treyler ve üstyapı sektöründeki yeni regülasyonların gündeme geldiği CLCCR (International Association of the Body and Trailer Building Industry) Teknik Komite Toplantısı'nda, özellikle çevre ve güvenlik konusu ağır bastı.

TREDER, CLCCR-TC üyeleri onuruna İstanbul Boğazı'nda teknede akşam yemeği düzenlerken, CLCCR-TC Başkanı Arnaldo Ghilardi (İtalya), Teknik Komite Sekreteri David Francis (İngiltere) ve diğer katılımcılar, TREDER'in mükemmel bir ev sahipliği gösterdiğini ifade etti.

Avrupa'nın treyler üreticilerinin çatı kuruluşu olan aynı zamanda TREDER'in de üye olduğu CLCCR'nin 2018 Teknik Komitesi Toplantısı 1-2 Ekim tarihlerinde İstanbul Swissotel'de gerçekleştirildi. Toplantıya CLCCR-TC Başkanı Arnaldo Ghilardi, Teknik Komite Sekreteri David Francis ve 10 ülkeden temsilci katılırken, TREDER Genel Sekreteri Ayhan Eryazar, Teknik Komite Üyesi Tahsin Doğan ve Zafer Halli de toplantılarda hazır bulundu.

Toplantıda özelikle Avrupa'daki treyler endüstrisi için varolan ve getirilecek olan regülasyonlar gündeme geldi. AB komisyonu tarafından yayımlanan ve 2007/46/EC direktifi yerine geçecek olan yeni çerçeve EU 2018/858 regülasyonu, karbondioksit emisyonunu düşürmek için EU 1230/2012 kütle ve boyutlar regülasyonunda yapılacak değişiklikler önemli bulunuldu.

Ayrıca Fransa önerisi olarak gündeme gelen ve ECE R73 yan koruma regülasyonunun taslak içeriği ve etkileri, BREXIT süreci ile İngiltere tip onay otoritesi tarafından verilmiş olan tip onayların durumu, detaylı bir şekilde ele alındı ve taslak değişiklikler ile ilgili olarak CLCCR-TC'nin pozisyonu ve önerilerinin ilgili çalışma gruplarına iletilmesine karar verildi.

TREDER mükemmel bir ev sahipliği gösterdi

TREDER Haber Dergisi'ne etkinlik ile ilgili açıklamada bulunan CLCCR-TC Başkanı Arnaldo Ghilardi, TREDER'in mükemmel bir ev sahipliği gösterdiğini belirterek, Türkiye treyler pazarı hakkında şu değerlendirmede bulundu: "Hepimizin bildiği gibi Türk treyler pazarı bir düşüş gösteriyor. Türkiye'nin, taşımacılık kuralları, Avrupa'nınki ile neredeyse birebir aynı. Ancak kuralların veya kanunların uygulanmasında bir sorun var. O yüzden her ne kadar Türkiye'de üretim cazip gelse de özellikle kontrollerle ilgili bu açıdan bazı sorunlar çıkıyor. Kanunların uygulanmasındaki sorunlar da aşılırsa Türkiye daha sürdürülebilir bir pazara kavuşacaktır"

TREDER, uluslararası karar mekanizmalarında yer alıyor

TREDER Başkanı Kaan Saltık ise şu açıklamaları yaptı: "Avrupalı meslektaşlarımızı bir kez daha Türkiye'den ağırlamaktan mutluluk duyduk. Avrupalı dostlarımız özellikle Türkiye'ye tekrar gelmek istediler. Bu ülkemiz ve derneğimiz adına olumlu bir gelişme diye düşünüyorum. TREDER sadece ulusal anlamda değil uluslararası anlamda da karar mekanizmalarında yer alıyor. CLCCR'nin daimi üyesiyiz ve bütün toplantılara derneğimizden görevlendirdiğimiz arkadaşlar takip ediyorlar. Onlara da bu vesile ile teşekkür etmek istiyorum. Zira zamanlarını ve enerjilerini sektör için harcıyorlar ve sektörümüze önemli bir katkı sağlıyorlar."2.10.2018

Haberlere Geri Dön

Üye Firmalar

Aksoylu Trayler Römork Sanayii Ve Ticaret A.Ş. ALİ RIZA USTA TANKER SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. AYDENİZ DORSE KARASÖR OTOM.NAK.SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ. Bülent Ramazan Treyler Sanayi LTD ŞTİ DURMUŞ ÖZGÜL OTOMOTIV İTH. İHR. SAN. VE TİC. A.Ş. EFE Endüstri ve Ticaret A.Ş. GÜVEN MAKİNA SAN. VE TİC. A.Ş. Koluman Otomotiv Endüstri A.Ş. Krone Ticari Araçlar San. ve Tic. A.Ş. Makinsan Treyler Sanayi ve Ticaret Ltd Şti NURSAN GIDA OTOMOTİV NAK. SAN. TİC. LTD. ŞTİ. OK KARDEŞLER TREYLER SAN. ve TİC. A.Ş. Otokar Otomotiv ve Savunma Sanayi A.Ş. ÖZTREYLER DEMİR ÇELİK MAK. OTOMOTIV İNŞ. SAN. VE TİC. A.Ş. SERİN TREYLER A.Ş. Seyit Usta Treyler Sanayi Ve Tic. Ltd.şti. TAKDİR PETROL KÖMÜR OTOMOTİV NAK. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. TIRSAN TREYLER SAN. TIC. VE NAKLİYAT A.Ş. Worthington Arıtaş Basınçlı Kaplar San. A.Ş. Yalçın Dorse Damper San. Tic. Ltd. Şti.